Jaka pralka dla alergika – polecane modele

  • by

Jeszcze kilka lat temu hasło pralka dla alergika mogło wprowadzać w konsternację. Wszak każda działająca pralka usuwa w pewnym stopniu alergeny z tkanin. Zrozumienie realnych potrzeb alergików – szczególnie tych cierpiących na problemy skórne, zajęło naprawdę dużo czasu. Na szczęście czasy się zmieniły i aktualnie każdy szanujący się producent posiada w swojej ofercie urządzenia dedykowane potrzebom osób borykających się z alergiami.

Jaka pralka dla alergika

Rozwiązanie 1: pralka z funkcją parową

Pralki dodające parę to rozwiązanie idealne i dostępne na każdą kieszeń. Odpowiednio wybrany program sprawia, że w czasie standardowego prania dodawane są cykle generujące parę wodną. Technologia ta pozwala zapewnić wyższą skuteczność prania w wysokich temperaturach, bez ryzyka zniszczenia tkanin. Para skutecznie usuwa alergeny, ale również pozwala na pranie bez dodatkowych detergentów, co jest niezwykle istotne dla osób z silnymi alergiami skórnymi.
Nie bez powodu na czele naszego rankingu pralek stoi wiele urządzeń zapewniających technologię parową w atrakcyjnej cenie. Na szczególną uwagę zasługują:

Rozwiązanie 2: pranie bąbelkowe

Pralki bąbelkowe to rozwiązanie, które przeżywa drugą młodość. Pierwsze urządzenia tego typu trafiały na polski rynek między innymi za pośrednictwem marki Daewoo we wczesnych latach 2000. Kilkanaście lat później swoją autorską technologię bąbelkową wprowadził Samsung, nadając jej zastrzeżoną nazwę Eco Bubble. Jak to działa i dlaczego przyda się alergikom? Pralki te wytwarzają aktywną pianę pozwalającą na skuteczne pranie z niższych temperaturach i przy zredukowanej ilości detergentów i zwiększonej penetracji tkanin. Korzystne efekty zostały potwierdzone nawet przez Instytut Matki i Dziecka, który w swoim badaniu stwierdził, że aż 90% rodziców zauważyło wyraźną poprawę stanu zdrowia dzieci po czterech tygodniach używania pralki Samsung Eco Bubble.
Pralki Eco Bubble są również dostępne w naszym rankingu:

Rozwiązanie 3: pralki ze specjalnymi trybami dla alergików

Wiele klasycznych pralek posiada tryby dedykowane do prania ubrań alergików. Niestety brakuje tutaj zunifikowanych rozwiązań – każdy z producentów ma własne przemyślenia w zakresie odpowiednich ustawień. Często pod nazwą „tryb alergiczny” kryje się po prostu zwiększona temperatura prania lub wydłużony czas płukania tkanin – są to niezbyt wyrafinowane, ale oczywiście trafne rozwiązania. Modele z trybami dla alergików znajdziecie w naszym rankingu. Szczególnie polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *